Jak za dawnych lat...

Od kilku już lat nie mamy kolarzy w krajowej czołówce, ale działacze Polskiego Związku Kolarskiego wciąż uważają Nowogard za kolarskie miasto. I nie mylą się - mamy wspaniałych działaczy potrafiących organizować kolarskie wyścigi, mamy utalentowaną młodzież pragnącą iść w ślady byłych mistrzów z nowogardzkim rodowodem i co niemniej ważne mamy rzeszę kibiców kochających kolarzy i wiedzących na czym kolarstwo polega Gdy do tego dodamy władze samorządowe wspierające kolarski klub możemy być pewni, że kolarskie emocje przeżywać będziemy długo, długo...

Bałtyk - Karkonosze Tour

I emocje były w środę, 22 maja. W Nowogardzie rozegrano 2 etapy wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour. Z przyjemnością patrzyłem na liczną grupę kibiców podążającą na Osiedle Radosława by dopingować zawodników podczas jazdy indywidualnej na czas, a jest to przecież trudna dla kibiców konkurencja bowiem trudne zmagania z czasem mogą docenić i bieżąco ocenić tylko znawcy.

Walkę z czasem wygrał Kamil Gradek z klubu BDC MARCPOL. TEAM 1 z czasem 32 minuty 16,12 sekundy, II miejsce zajął Mateusz Taciak z klubu CCC Polsat Polkowice tracąc do zwycięzcy 17,13 sekund, a III miejsce wywalczył Nikołay Michayłow także z klubu CCC Polsat Polkowice ze stratą 19,55 sekundy. Nowogardzianie rodzinnie kibicują kolarzom klubu Bank BGŻ Zbigniewa Szczepkowskiego - pojechali dobrze: Łukasz Bodnar był piąty, Adam Stachowiak ósmy, Mariusz Witecki piętnasty. a Błażej Janiaczyk osiemnasty. Uważany za faworyta całego wyścigu Marek Rutkiewicz zajął 11 miejsce ze stratą około 1 minuta 30 sekund.

Po południu kolarze rozegrali IV etap na trasie Nowogard - Maszewo - Goleniów - Maszewo - Nowogard. Emocjonująca była końcówka na okrężnej trasie w Nowogardzie. Cały czas prowadzili kolarze CCC POLSAT i odnieśli etapowy sukces - wygrał Grzegorz Stępniak przed Bartłomiejem Matysiakiem. Na trzeciej pozycji etap ukończył kolarz grupy Szczepkowskiego Bank BGŻ Błażej Janiaczyk, a jego klubowi koledzy Adam Stachowiak i Tomasz Smoleń zajęli 4 i 5 miejsca.

Klasyfikacja indywidualna po czterech etapach:
1 - Kamil Gradek BDC MARCPOL TEAM - 10 godzin 6 minut 22 sekundy,
2 - Mateusz Taciak CCC POLSAT - strata 17 sekund,
3 - Nikolay Michaylov CCC POLSAT - strata 29 sekund,
5 - Łukasz Bodnar - Bank BGŻ - strata 47 sekund
8 - Adam Stachowiak - Bank BGŻ - strata 1 min 12 sekund,
18 - Błażej Janiaczyk Bank BGŻ - 1 min 50 sekund.

Uważany za faworyta Marek Rutkiewicz zajmuje 11 miejsce ze stratą 1 minuta 28 sekund. Na zdjęciach wręczanie pucharów, dyplomów i nagród dla zwycięzców i liderów poszczególnych klasyfikacji, które wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Bielida oraz działacze kolarstwa z Nowogardu i Goleniowa - Kazimierz Lembas, Jan Tandecki, Jerzy Wolny, Henryk Sawicki, Daniel Harbacewicz, radny Marcin Nieradka.