Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2017/11/10_Swieto_Niepodleglosci
Święto Niepodległości jest bardzo ważnym świętem dla wszystkich Polaków i aby go uczcić, uczniowie szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1, w piątek, 10 listopada br., wzięli udział w uroczystym apelu. Podczas tego apelu wspólnie odśpiewano hymn Polski, a następnie dyrektor szkoły Sebastian Szymański wspomniał o bohaterach tamtych czasów, prosząc o głos bezpośrednich świadków Powstania Warszawskiego, członków Szarych Szeregów, którzy przybyli na uroczysty apel. Wśród zaproszonych gości byli również: burmistrz Robert Czapla, przedstawicielka Kuratorium Oświaty ze Szczecina oraz generał broni w st. spoczynku Zdzisław Goral.

Uczniowie Gimnazjum, w formie teleturnieju „Milionerzy”, przypomnieli zebranym fakty historyczne związane z obchodzonym świętem. Przerwy w turnieju wypełnione były pieśniami wojskowymi i patriotycznymi.

Wyjątkowo też prezentowały się dekoracje, które dodatkowo podkreśliły wyjątkowość obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. (ps)