Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/01/11_Sybiracy_noworoczne
W czwartek, 11 stycznia br., w restauracji „Przystań", hymnem Sybiraków rozpoczęło się noworoczne spotkanie Związku Sybiraków Oddział Nowogard. Na ten wspólny opłatek, przez prezes nowogardzkiego Związków Sybiraków Franciszkę Kobylińską, zostali zaproszeni m. in.: burmistrz Nowogardu Robert Czapla, ks. kanonik Kazimierz Łukjaniuk, duszpasterz Sybiraków i Kresowiaków archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, ks. Grzegorz Legutko, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP, Michał Buniak, wiceprzewodniczący Związku Sybiraków w Szczecinie.

Była to okazja, aby przy łamaniu opłatkiem i składanych życzeniach wspomnieć o tych, których w tym roku wśród nas zabrakło.

Przy tej wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć również życzeń od zaproszonych gości. W swych życzeniach, burmistrz Nowogardu powiedział m.in.: dziękuję Wam za Wasze świadectwo. Jesteście bohaterami, którzy oddawali swe życie za Polskę i tę Polskę tworzyli. Życzę wszystkim Sybirakom zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia [...].

Niezwykłym wydarzeniem, które towarzyszyło noworocznemu spotkaniu były 90. urodziny Sybiraczki, pani Wandy Kluszczyńskiej, która przyjechała aż spod Katowic, gdzie obecnie mieszka. Nie mogło więc zabraknąć życzeń od burmistrza, który powiedział: życzę ciepła - dzięki ludzkiej życzliwości, odrobiny światła w mroku – dzięki szczeremu uśmiechowi, radości w smutku – dzięki ludzkiej miłości i nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju. Kolejnych 90. lat!, także prezentów.

Po odśpiewaniu życzeń, głos zabrała prezes Franciszka Kobilińska, która podziękowała burmistrzowi za dotychczasową współpracę:

- W imieniu własnym oraz Zarządu i Członków Koła Związku Sybiraków w Nowogardzie, chciałabym serdeczne podziękować naszemu kochanemu panu burmistrzowi Robertowi Czapli, za jego pomoc i wsparcie. Za to, że kiedy jesteśmy w potrzebie, wspiera nas i stara się nasze problemy rozwiązywać za każdym razem. Takiego burmistrza potrzebujemy i mam nadzieję, że nadal będzie on nas Sybiraków, w następnych latach, wspierał i troszczył się o nas.

- Oczywiście, że tak będzie. Macie to Państwo zapewnione, że jako burmistrz – odpowiedział Robert Czapla - nadal będę Was wspierał i pomagał. Możecie drodzy Państwo na mnie zawsze liczyć. A za tak miłe słowa i za zaproszenie bardzo dziękuję Pani Franciszce. (ps)