Podsumowanie ferii zimowych 2018 w Bibliotece
W ramach akcji ”Ferie zimowe 2018 w Bibliotece” od 15 stycznia przez dwa tygodnie w Dziale dla Dzieci MBP i wszystkich filiach odbywały się ciekawe zajęcia dla chętnych dzieci od 6 lat. Cieszymy się bardzo, że ponad 400 uczestników tegorocznych ferii zechciało ten wolny czas spędzić nie tylko przed komputerem czy telewizorem, lecz w Bibliotece w towarzystwie rówieśników i książek. Staraliśmy się dostarczyć uczestnikom miłych wrażeń.

Celem tegorocznych ferii było zapewnienie dzieciom udziału w różnych formach zabaw plastyczno – technicznych, literackich, głośnym czytaniu, zabawach ruchowych i integracyjnych, warsztatach i pogadankach z ciekawymi ludźmi. Staraliśmy się dostarczyć uczestnikom miłych wrażeń.

W Bibliotece gościliśmy: leśniczego M. Heisera z Nadleśnictwa Nowogard, wolontariuszki Karinę Mazur i Joannę Sobczyk z Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Sosonowicach, Izabelę Ferensztajn i Monikę Olechnowicz-Krakowską z CZG-RXXI w Słajsinie, strażaków Straży Pożarnej Nowogard, policjantów Komisariatu Policji w Nowogardzie wraz z komendantem jednostki asp. szt. Piotrem Pietrzak. Odbyły się również warsztaty z Bartoszem Kajatem, spotkanie autorskie z pisarką Anną Paszkiewicz, a w magiczny i baśniowy nastrój wprowadził nas spektakl teatralny pt. „ W domku Baby Jagi”.

Dziękujemy Piekarni – Cukierni SATURN za poczęstunek, a wszystkim prelegentom składamy podziękowania za mądre i pouczające wykłady. Dzieci zapraszamy ponownie za rok.

Dział Dla Dzieci i Młodzieży
Ewelina Kamińska