Ferie Zimowe w NDK
Ferie zimowe już za nami. Dzięki bogatej i różnorodnej ofercie zajęć w Nowogardzkim Domu Kultury były to dwa tygodnie zarówno zabawy, jak i ciężkiej pracy.

W pierwszym tygodniu ferii odbyły się otwarte zajęcia dla chętnych we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach tanecznych, wokalnych, filmowo – fotograficznych, nauki gry na gitarze oraz bębnach afrykańskich. Nie zabrakło również chętnych na zajęcia zespołu śpiewaczego oraz dziecięcego zespołu pieśni i tańca. Otwarte zajęcia pozwoliły odkryć nowe pasje i zainteresowania oraz przybliżyły szerszemu odbiorcy ofertę Nowogardzkiego Domu Kultury, co już zaowocowało nowymi uczestnikami w naszych kołach.

Drugi tydzień ferii w Nowogardzkim Domu Kultury to Zimowa Akademia Zabawy, dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, na wspólnej zabawie spędziło czas 40 osób przez pięć dni. Podczas całego turnusu dzieci uczestniczyły w różnych zorganizowanych zajęciach: zabawach integracyjnych, pogadankach nt. „Bezpiecznych Ferii”, a także w zajęciach tańca współczesnego, hip-hopu oraz teatralnych. Podczas zajęć manualnych uczestnicy wyczarowali prezenty dla najbliższych, a na kulinarnych własnoręcznie stworzyli pyszne, zdrowe ciasteczka. Nie obyło się bez serfowania po świecie gier planszowych oraz podróży po Afryce za sprawą gry na bębnach afrykańskich. Uczestnicy Zimowej Akademii Zabawy odwiedzili Manufakturę Słodyczy „Cukier Lukier” w Szczecinie, gdzie podczas warsztatów, każdy stworzył własnego lizaka. W zimowej akademii nie zabrakło również zaproszonych gości, a byli nimi pracownicy Nadleśnictwa Nowogard, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zimy w lesie. Tradycyjnie ferie zakończyły się seansem filmowym oraz wręczeniem dyplomów.