PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

Strefa
 Zapraszamy do galerii zdjęć

Rata za alkohol do 31 maja 2018

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2018 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

2018/01/31_Wizyta_w_Kävlinge
26 stycznia br., na zaproszenie Burmistrz Kävlinge Pii Almström, przedstawiciele Gminy Nowogard - z-ca burmistrza Krzysztof Kolibski oraz Kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy i Sportu – Jarosław Soborski, udali się na doroczną ceremonię przyznania nagród w kategorii „Przedsiębiorca Roku 2017”.

Gala przyciągnęła blisko 200 przedstawicieli szwedzkiego biznesu oraz samorządowców. Wyróżnione zostały trzy przedsiębiorstwa:

1. MSW Service.

2. Zelected by Houze.

3. Salon motocyklowy JE68.

Zwycięstwo mogło przypaść tylko jednej firmie – tegoroczna nagroda została przyznana salonowi motocyklowemu JE68.

Spotkanie było okazją do odświeżenia współpracy między Gminami Nowogard i Kavlinge oraz rozmów biznesowych, służących zacieśnieniu współpracy między Partnerami. Zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski przekazał szwedzkim partnerom pozdrowienia od mieszkańców Nowogardu wraz życzeniami na nowy rok – zrobił to w języku szwedzkim.

Jarosław Soborski

Kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego,

Funduszy i Sportu