PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

Strefa
 Zapraszamy do galerii zdjęć

Rata za alkohol do 31 maja 2018

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2018 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

2018/01/31Bieniczki
W miniony weekend (27 stycznia br.) w Bieniczkach (nowe sołectwo) odbyły pracę porządkowe. Mieszkańcy wraz z sołtysem Rafałem Żurkiem się zorganizowali i wspólnymi siłami posprzątali ziemię i błoto, nawiezione przez ciągniki i samochody ciężarowe, obsługujące gospodarstwa rolne i nadleśnictwo. Ponadto mieszkańcy poprawili stan dróg gruntowych, otrzymanym od burmistrza Roberta Czapli kruszywem. Jest to przykład dobrej współpracy sołectwa z burmistrzem.

Choć jest to najmłodsze sołectwo, to mieszkańcy są świetnie zorganizowani i jak widać, z chęcią dbają o swoje otoczenie. (ps)