2018/02/05_Silownia_na_os_Radoslaw_projekt
5 lutego br., burmistrz Robert Czapla podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej siłowni na świeżym powietrzu, na osiedlu Radosław.

Wykonawcą, wyłonionym w przetargu, jest Pracownia Architektury Krajobrazu „TRZY MAŁE DRZEWKA” za kwotę 3.936 zł

Termin wykonania dokumentacji wraz ze skutecznym zgłoszeniem rozpoczęcia robót do organu administracji architektoniczno-budowlanej: 4 miesiące od daty podpisania umowy.

Zanim zakończą się ostatecznie prace nad dokumentacją, przedstawiona zostanie koncepcja mieszkańcom osiedla, aby siłownia była taka, jaką by chcieli.

Przypomnijmy, że w dniu 16 stycznia br., opublikowane zostało ogłoszenie o składaniu oferty cenowej na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę siłowni zewnętrznej na osiedlu Radosława w Nowogardzie.

Podpisane wówczas przez burmistrza ogłoszenie dotyczy wykonania dokumentacji projektowo – kosztorysowej, która powinna uwzględniać m.in.:

- projektowe rozwiązanie usytuowania urządzeń na wskazanych działkach z zachowaniem stref bezpieczeństwa,

- rodzaje urządzeń (zalecane trzy urządzenia podwójne mieszane o różnych funkcjach),

- wykonanie robót przygotowawczych terenu,

- wykonanie nawierzchni pod urządzenia.

***

Powstanie siłowni na osiedlu Radosław było inicjatywą samych mieszkańców, którzy 31 maja 2017 r., na terenie siłowni zewnętrznej przy ul. Waryńskiego w Nowogardzie, spotkali się z burmistrzem Robertem Czaplą. Podczas rozmów z burmistrzem, oprócz wspólnych ćwiczeń fizycznych i mile spędzonego czasu, mieszkańcy zawnioskowali o ustawienie na terenie placu dodatkowych urządzeń siłowni zewnętrznej. Ustalono, iż to sami mieszkańcy zaproponują, jaki typ urządzeń widzieliby na terenie osiedla Radosław.

***

Prace posuwają się więc dalej. W tej chwili zaczynają się prace nad projektem siłowni. Pozostaje nam więc czekać na koncepcję, jak ma siłownia wyglądać. Kiedy będzie już ona gotowa informujemy Państwa o konsultacjach nad zaproponowaną przez projektanta koncepcją. (ps)