filmowe poranki

2018/08/07_Knaga_hangar
 - Potrzebowaliśmy tego pomieszczenia. Dotychczasowe stały się za ciasne. Brakowało nam m. in. miejsca do przebierania dla dziewczynek - mówili członkowie klubu żeglarskiego Knaga

We wtorek, 7 sierpnia br., burmistrz Robert Czapla wręczył Komandorowi Klubu Żeglarskiego Knaga Janowi Smolirze klucze do hangaru.

Członkowie klubu zwrócili się z zapytaniem do burmistrza, czy istnieje możliwość zaadaptowania pomieszczeń, dotychczas będących w dzierżawie, na potrzeby klubu (do przechowywania łódek, kajaków i osprzętu).

Włodarz wyraził zgodę i ZBK przeprowadził prace porządkowe i adaptacyjne.

Podczas dzisiejszego spotkania, obecni przy przekazaniu kluczy do hangaru członkowie, zwrócili się z wnioskiem o dofinansowanie przez burmistrza zakupu betonu do utwardzenia nabrzeża. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i po zakończeniu szkolenia dzieci, klub będzie mógł przystąpić do prac. Omawiano również sprawę naprawy ogrodzenia oraz zakupu tzw. pomostu pływającego. Klub planuje, aby w przyszłości funkcjonowały dwa takie pomosty, ponieważ przybywa jednostek pływających na nowogardzkim jeziorze. (ps)