Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

2018/08/08_Jubileusz_99_lat
99 lat temu, w Mogilnie (dzisiejsze województwo kujawsko - pomorskie), urodziła się mieszkanka Nowogardu Jadwiga Mrugowska (rocznik 1919).

Złożeniem najlepszych życzeń,wręczeniem kwiatów i kosza słodyczy, burmistrz Robert Czapla rozpoczął spotkanie z Szanowną Jubilatką, które miało miejsce w środę, 8 sierpnia br. Burmistrz Jubilatce złożył najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim zdrowia. 

Pani Jadwiga to córka uczestnika Powstania Wielkopolskiego i zasłużonego mieszkańca Mogilna, z którym w 1945 roku przyjechała na tzw. ziemie odzyskane, by ostatecznie trafić do Nowogardu.

Od początku swego pobytu w naszym mieście, mieszkała przy ul. Wojska Polskiego, dziś jej domem stało się mieszkanie przy ul. Światowida.

Spotkania z takimi osobami, jak pani Jadwiga Mrugowska, to spotkanie z „chodzącą” historią z tą prawdziwą, a nie tą książkową. Życzymy naszej Jubilatce dalszych lat życia w zdrowiu i w pełni sił. (ps)