Szanowni Państwo,

Z uwagi na ogłoszenie sesji, która odbędzie się dnia 17.10.2018 o godz. 9:00 uprzejmie informujemy że przetarg na dzierżawę miejsc do sprzedaży kwiatów i zniczy w pobliżu cmentarza komunalnego w Nowogardzie odbędzie się w sali wystawowej (piwnica) w Bibliotece Miejskiej

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

 images/2018/08/28_oswietlenie/
W poniedziałek, 27 sierpnia br., w godzinach wieczornych Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oficjalnie dokonał odbioru nowego oświetlenia na ul. 15 Lutego. Aluminiowe lampy ledowe zamontowano przy drodze i obok garaży.  Montaż 7 lamp wykonała, wyłoniona w przetargu firma PHU Jastar Jan Starczewski z Trzebiatowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

- Wykonanie oświetlenia jest pierwszym etapem prac przy garażach na ul. 15 Lutego – powiedział Burmistrz Robert Czapla. – Kolejnym, będzie wykonanie już zaprojektowanej kanalizacji. Tę inwestycję wpisaliśmy do przyszłorocznego budżetu. Wymienimy też nawierzchnię przy garażach.

Nowe oświetlenie na ul. 15 Lutego jest energooszczędne i sterowane za pomocą systemu Streetlight Vision, co daje możliwość regulacji natężenia światła w zależności od potrzeb. System ten umożliwia też zdalną kontrolę prawidłowości pracy niniejszego oświetlenia, awarii i zużycia energii. Podobne rozwiązania z automatycznym regulowaniem oświetlenia miejskiego funkcjonują m.in. w Szczecinie. 
W odbiorze nowego oświetlenia uczestniczyli przedstawiciele firmy Jastar oraz Adam Aniuksztys z Urzędu Miejskiego w Nowogardzie. (bs, fot.: bs/nws)