images/2018/08/28_oswietlenie/
W poniedziałek, 27 sierpnia br., w godzinach wieczornych Burmistrz Nowogardu Robert Czapla oficjalnie dokonał odbioru nowego oświetlenia na ul. 15 Lutego. Aluminiowe lampy ledowe zamontowano przy drodze i obok garaży.  Montaż 7 lamp wykonała, wyłoniona w przetargu firma PHU Jastar Jan Starczewski z Trzebiatowa, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

- Wykonanie oświetlenia jest pierwszym etapem prac przy garażach na ul. 15 Lutego – powiedział Burmistrz Robert Czapla. – Kolejnym, będzie wykonanie już zaprojektowanej kanalizacji. Tę inwestycję wpisaliśmy do przyszłorocznego budżetu. Wymienimy też nawierzchnię przy garażach.

Nowe oświetlenie na ul. 15 Lutego jest energooszczędne i sterowane za pomocą systemu Streetlight Vision, co daje możliwość regulacji natężenia światła w zależności od potrzeb. System ten umożliwia też zdalną kontrolę prawidłowości pracy niniejszego oświetlenia, awarii i zużycia energii. Podobne rozwiązania z automatycznym regulowaniem oświetlenia miejskiego funkcjonują m.in. w Szczecinie. 
W odbiorze nowego oświetlenia uczestniczyli przedstawiciele firmy Jastar oraz Adam Aniuksztys z Urzędu Miejskiego w Nowogardzie. (bs, fot.: bs/nws)