Rata za alkohol do 31 maja 2019r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2019 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

2018/10/10_UTW_inauguracja
W dniu 9 października br. (wtorek), w sali Nowogardzkiego Domu Kultury, inaugurację roku akademickiego 2018/2019 przeżywali obecni, jak i nowi słuchacze Nowogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego towarzyszył Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, który złożył życzenia wszystkim studentom i studentkom. Wykład inauguracyjny „Godność w życiu człowieka” wygłosiła dr hab. Beata Bugajska. Na tym szczególnym wieczorze nie mogło też zabraknąć przedstawicieli innych zaprzyjaźnionych uniwersytetów m. in.: z Golczewa, Kamienia, Dobrej czy Międzyzdrojów.

Podczas inauguracji roku akademickiego, miała miejsce imatrykulacja ponad dwudziestu nowych studentów, którzy zasili szeregi blisko 160 dotychczasowych studentów. Oprawę muzyczną przygotował zespół pod kierunkiem Lecha Jurka, który wykonał, dziś już trochę zapomniane, pieśni o Nowogardzie. (ps)