Rata za alkohol do 31 maja 2019r.

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2019 r. II raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

2018 10 10 marszW tym roku świętujemy w naszym kraju setną rocznicę odzyskania niepodległości. Społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić to wyjątkowe wydarzenie w wyjątkowy sposób, dlatego zorganizowaliśmy SZKOLNY MARSZ DLA NIEPODLEGŁEJ.
5 października uczniowie i nauczyciele przeszli ulicami miasta na Plac Wolności. Na czele biało-czerwonego korowodu jechał marszałek Józef Piłsudski. W centralnym punkcie naszego miasta zatrzymaliśmy się na chwilę, by przypomnieć, jak skomplikowana była droga naszego kraju do odzyskania niepodległości po latach zaborów. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Obdarowaliśmy mieszkańców naszego miasta biało-czerwonymi chorągiewkami. A ósmoklasiści wypuścili w świat białe i czerwone baloniki. Po powrocie do szkoły posililiśmy się żołnierską grochówką. Było radośnie i uroczyście.

Swoją obecnością zaszczycili nas burmistrz – p.Robert Czapla, dyrektor NDK – p.Aneta Drążewska, kierownik Wydziału Edukacji – p.Marta Wilczańska, mistrzyni paraolimpijska – p.Ewa Durska, pastor - Cezary Komisarz oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Podziękowania za wsparcie w organizacji marszu kierujemy do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, Nowogardzkiego Domu Kultury oraz Komisariatu Policji w Nowogardzie.

informacja z SP nr 3