2019/01/23_Noworoczny_turniej
W dniu 19 stycznia br., o godz.9.00, odbył się Noworoczny Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 o puchar Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli.

Organizatorem turnieju był LKS Pomorzanin Nowogard oraz Akademia Piłkarska LKS Pomorzanina Nowogard. W turnieju udział wzięły następujące zespoły: PSFS Zalew Stepnica, LKS Polonia Płoty, AP Szczecinek (4 zespoły) oraz LKS Pomorzanin Nowogard (2 zespoły).

W związku z żałobą narodową, ogłoszoną na dzień 19.01.2019 r., turniej odbył się bez muzyki, a młodzi piłkarze uczcili minutą ciszy ś.p. Pawła Adamowicza - Prezydenta miasta Gdańsk, który tragicznie zginął w niedzielę 13.01.2019 podczas 27 finału WOŚP w Gdańsku. Na znak żałoby zawodnicy zagrali również symbolicznie w czarnych opaskach.

W trakcie turnieju odbył się konkurs strzałów do bramki z odległości dla rodziców i trenerów. Uczestnikom turnieju organizator zapewnił ciepły posiłek, słodką przekąskę, banany oraz wodę. Po wielu emocjonujących meczach najlepszym zespołem okazał się LKS Polonia Płoty. Drugie miejsce zajął III zespół AP Szczecinek, a trzecie miejsce zajął I zespół AP Szczecinek. Pozostałe zespoły zajęły miejsca IV-VIII. Wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe medale, a także upominki klubu LKS Pomorzanin Nowogard. Najlepszym bramkarzem turnieju został: Bruno Kuczyński z AP Szczecinek, a królem strzelców Ernest Bakalarski z LKS Polonia Płoty.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Nowogardu Robertowi Czapli za objęcie imprezy patronatem oraz ufundowanie nagród, firmie NETTO POLSKA za ufundowanie napoi i bananów, a także rodzicom za pomoc w organizacji zawodów. Jak podkreślają uczestnicy poziom organizacji turnieju był naprawdę wysoki, a sam turniej był dobrą okazją do sportowej promocji Nowogardu.