filmowe poranki


 images/2019/03/19_wizyta_uczniow/
W poniedziałek, 18 marca br., w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie gościli uczniowie 8 klasy Szkoły Podstawowej w Długołęce wraz z dyrektor placówki Danutą Ziółkowską oraz Krzysztofem Bartoszewskim uczącym przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Najpierw, w dużej sali obrad urzędu młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat samorządu i np. przebiegu sesji Rady Miejskiej. Na pytania uczniów odpowiadali Zastępca Burmistrza - Krzysztof Kolibski i Sekretarz Gminy - Edyta Biernat. Pytania dotyczyły historii Gminy Nowogard, największych osiągnięć w ostatnich latach i planów rozwoju. - Cały czas zmierzamy w kierunku dalszego rozwoju infrastruktury, budujemy nowe parkingi, chodniki, oświetlenie ulic. Praktycznie nie ma już też w naszej gminie bezrobocia. Dzięki dużym, nowoczesnym firmom, jak Press Glass czy Graphic West powstało niemal 400 nowych miejsc pracy dla naszych mieszkańców – przypomniał Krzysztof Kolibski.

Młodzież z zainteresowaniem i aprobatą odniosła się też do pomysłu burmistrza Roberta Czapli odnośnie budowy hali widowiskowo - sportowej ze strefą odnowy biologicznej przy SP nr 2 w Nowogardzie. W dalszej części “kreatywnej lekcji wiedzy o społeczeństwie” uczniowie pod opieką sekretarz Edyty Biernat zajrzeli do gabinetu burmistrza, sekretariatu oraz Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich gdzie mogli zapoznać się z procedurą wydawania nowych e-dowodów osobistych.

Na zakończenie odwiedzili Wydział Finansowo - Księgowy a w nim pokój Skarbnika Gminy - Marcina Marchewki.Jak powiedziała dyrektor Szkoły w Długołęce - Danuta Ziółkowska, takie kreatywne lekcje to doskonały sposób by młodzież w naturalny sposób uczyła się samodzielności.  (BS, fot. BS)