2020 03 11 baner

2019/07/11_Lestkowo_inwestycja
W czwartek, 11 lipca br., burmistrz Robert Czapla podpisał przetarg na wykonanie zadanie pn. „Przebudowa świetlicy w Lestkowie - budowa zbiornika bezodpływowego oraz zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej".

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://bip.nowogard.pl/unzip/10835.dhtml

Otwarcie ofert nastąpi 25.07.2019 r. o godz. 12:00.

Jest to kolejna inwestycja, którą burmistrz będzie realizował w Lestkowie.

Dotychczas największą inwestycją w tym sołectwie był remont związany z adaptacją budynku na świetlicę wiejską. Obecnie jest to jednej z największych świetlic wiejskich (ponad 300 mkw) na terenie gminy Nowogard. Przeprowadzony został całkowity jej remont w środku oraz na zewnątrz budynku.

Przy współpracy z mieszkańcami, wyremontowano posadzki, wyrównano i pomalowano ściany, wstawiono nowe okna i drzwi. Uporządkowano również wstępnie teren wokół obiektu. W jednym z pomieszczeń zorganizowano siłownię. Jest również pomieszczenie kuchenne.

25 marca br., burmistrz Robert Czapla, odebrał zakończone inwestycje w Lestkowie.

Pierwszą z odebranych inwestycji był plac zabaw, zrealizowany przez firmę Magic Garden, za kwotę blisko 70.000 zł, z czego 63,63 % poniesionych kosztów stanowi dofinansowanie ze środków unijnych (z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020). Utworzono go na powierzchni 400 m2, który został ogrodzony. Na nowym placu zabaw zainstalowano urządzenia zabawowe takie jak: kolejka linowa (pierwsza tego typu zabawka na terenie gminy Nowogard), karuzela tarczowa, huśtawka tarczowa, huśtawka ważka, huśtawka podwójna wahadłowa, bujak oraz zastaw zabawowy. Drugą inwestycją w tym dniu odebraną przez burmistrza Roberta Czaplę było ogrzewanie w świetlicy, które wykonała firma KZSerwis z Nowogardu. W pomieszczeniach zamontowano łącznie 6 klimatyzatorów z funkcją grzania wraz z jednostkami zewnętrznymi o odpowiednio dobranych parametrach do każdego z pomieszczeń. Całkowity koszt tej inwestycji to kwota 24.969 zł

Kolejnym krokiem będzie zamontowanie zbiornika bezodpływowego, czyli pełne skanalizowanie wyremontowanej świetlicy. (ps)