2020 03 11 baner

Zakładamy Kwietne Łąki{nomultithumb}

SchodyUrzad
W trosce o estetykę naszego miasta, Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, realizuje kolejną inwestycję remontową mającą na celu poprawić bezpieczeństwo oraz wygląd schodów wejściowych do budynku Urzędu Miasta przy Placu Wolności 5, w którym znajduje się Urząd Stanu Cywilnego, bank oraz kancelaria notarialna.

Po wykonaniu prac rozbiórkowych starej nawierzchni schodów okazało się, że konstrukcja stopni jest w złym stanie technicznym, należy ją wzmocnić co umożliwi w sposób trwały i estetyczny ułożyć nową nawierzchnię schodów. Planuje się ułożenie okładzin z płyt kamiennych, granitowych.

 

Przy okazji wykonywanego remontu wpłynęło wiele uwag od mieszkańców dotyczących stromego i niefunkcjonalnego podjazdu dla wózków. Wychodząc wam naprzeciw planujemy wykonanie zupełnie nowego podjazdu, który będzie pełnił funkcję również podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Niestety takie działania wydłużą nam etap realizacji remontu schodów, ponieważ konieczne jest przygotowanie dokumentacji na podjazd oraz zgłoszenie takich prac do Starostwa w Goleniowie.

Prawdopodobnie inwestycja polegająca na budowie nowego podjazdu dla wózków oraz osób niepełnosprawnych będzie wymagała zgody Radnych Rady Miejskiej na najbliższej sesji, ale szczerze w to wierzymy, że Radni będą przychylni do takiego pomysłu.

Wsłuchując się w głosy mieszkańców będziemy starać się realizować inwestycje i remonty tak, aby poprawić estetykę miasta oraz przede wszystkim ułatwić Państwu korzystanie z nowych lub remontowanych obiektów. W przyszłości planujemy również wyremontować całą elewację tego budynku, tak aby nabrał on nowego blasku.

Z uwagi na konieczność wykonania robót dodatkowych, serdecznie Państwa przepraszamy za utrudnienia.

 

Z poważaniem,

Pamela Springer

Wydział Inwestycji i Remontów