Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

SPRZĄTNIJ PO SWOIM PSIE
W październiku tego roku rozpoczęliśmy kolejną kampanię edukacyjną „Sprzątnij po swoim psie”. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie sprzątania nieczystości pozostawianych przez naszych pupili w miejscach publicznych (szczególnie w reprezentacyjnych miejscach naszego miasta oraz na chodnikach, alejkach i skwerach nad jeziorem).

Młodzież szkolna, nauczyciele oraz urzędnicy wyruszyli na spacer po ulicach miasta, podczas którego zachęcali mieszkańców do udziału w akcji. Wręczano ulotki, malowano na chodnikach i alejach hasła propagujące czystość.

Do udziału w kampanii włączyli się także właściciele sklepów zoologicznych takich jak: „Vega”, „Złota Rybka”, „Małe Zoo”. Zaangażowały się również Spółdzielnie Mieszkaniowe : „Cisy”, „Gardno”, „Radosław”, WAM – Zespół Zarządców Mieszkaniowych oraz Wspólnota Mieszkaniowa – Furmańczyk. Rozwieszono w posesjach ulotki, tak by każdy mieszkaniec mógł zapoznać się z celem kampanii oraz dołączyć do działań na rzecz utrzymania czystości w mieście.

Cieszy tak duży odzew i zaangażowanie, które stać się może przykładem dla wszystkich właścicieli czworonogów.

Monika Kukiełka
Wydział GKMiOŚ