2016 01 11 kampania 045Tereny zielone tzw. rekreacyjne są bardzo ważnym elementem w naszym życiu emocjonalnym. Zaspokają potrzeby estetyczne człowieka, umożliwiają kontakt z naturą oraz łagodzą uciążliwości związane z życiem w aglomeracji miejskiej. Podkreślają indywidualny i oryginalny charakter miasta. Odwiedzając miasta europejskie, często jesteśmy zachwyceni panującym tam porządkiem i czystością. Na trawnikach parków miejskich można spotkać wypoczywających ludzi, którzy nie boją się spotkania z ”psią niespodzianką”. A wszystko dlatego, że tamtejsi miłośnicy psów sprzątają po swoich pupilach. W ramach kampanii „Posprzątaj po swoim psie” został ogłoszony konkurs dla dzieci i młodzieży na najładniejszy plakat „Posprzątaj po swoim psie”

Program ma za zadanie zmienić świadomość i nawyki właścicieli czworonogów w zakresie sprawowania nad nimi szeroko rozumianej opieki, ze szczególnym uwzględnieniem sprzątania psich odchodów.

Uroczystym wręczeniem nagród przez burmistrza Roberta Czaplę, w piątek 8 stycznia br., zakończyła się ww. kampania.

Do konkursu przystąpiło 44 młodych plastyków w różnym wieku. Młodzież z terenu naszej gminy złożyła prace plastyczne do Urzędu Miasta, gdzie Komisja Konkursowa w osobach: Tadeusz Fiejdasz, Ewa Watral, Zofia Frydryk, Monika Kukiełka, dokonała szczegółowej oceny wszystkich prac. Wyłoniono zwycięzcę w osobie Macieja Śmiałowskiego, który otrzymuje nagrodę główną – bon pieniężny o wartości 200 zł oraz przyznano trzy wyróżnienia dla: Brajana Grzelaka, Amelii Zdunek i Zuzanny Kolasińskiej w postaci bonów pieniężnych o wartości 60 zł. Przyznajemy, że wszystkie prace zasługują na uznanie – poziom był wysoki. Niemniej jednak komisja musiała wskazać prace jej zdaniem najlepsze. Wszyscy, którzy uczestniczyli ze swoimi pracami w konkursie, zostają uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

Zachęcamy mieszkańców naszej Gminy, aby podpowiedzieli nam gdzie ewentualnie jeszcze można postawić pojemniki z woreczkami na odchody dla naszych czworonogów.

2016 01 11 kampania 018

 Anna Narkiewicz