Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Kampania edukacyjna "Sprzątnij po swoim psie"

Pies to nie tylko przyjaciel człowieka, stróż domu i towarzysz spacerów ale również obowiązki. Nie wystarczy go tylko karmić, pielęgnować i wyprowadzać, należy również dopilnować, aby nie był uciążliwy dla innych.

W ciągu ostatnich 2 lat na terenie naszego miasta ustawiono 10 tzw. psich stacji, z których można nieodpłatnie pobrać jednorazowe zestawy higieniczne do zbierania psich nieczystości a następnie wrzucić je do specjalnych pojemników. Jesienią 2012 r. gmina Nowogard rozpoczęła szeroką kampanię edukacyjną pod nazwą „SPRZĄTNIJ PO SWOIM PSIE”. Pierwszy jej etap polegał na malowaniu haseł „Sprzątnij po swoim psie – Wchodzę w to” na chodnikach, alejach i placach miejskich. Do akcji włączyły się wszystkie miejskie szkoły podstawowe oraz gimnazja. Szkolni koordynatorzy wraz z uczniami, malowali hasła za pomocą odpowiednich szablonów i farb. Akcja, która ma na celu zmianę złych nawyków właścicieli psów, wskazanie właściwego postępowania a przede wszystkim propagowanie uprzątania nieczystości pozostawionych przez psy na trawnikach, chodnikach i placach spotkała się z pozytywnym odbiorem i dużym poparciem wśród mieszkańców naszego miasta.

Następnym etapem kampanii był konkurs na plakat nawiązujący do hasła, że każdy właściciel psa powinien posprzątać nieczystości pozostawione przez jego pupila. Do konkursu zgłoszono 73 prace, z których komisja konkursowa wyłoniła 1 zwycięzcę oraz przyznała 3 wyróżnienia. W dniu 7 stycznia 2013 r. roku burmistrz Robert Czapla otworzył wystawę prac konkursowych zorganizowaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz wręczył nagrody laureatom konkursu.
Nagrodę główną - bon pieniężny o wartości 500 zł – zdobył Filip RAKOWSKI z Gimnazjum nr 3 w Nowogardzie. Nagrodzona praca wykorzystana zostanie także jako  plakat kampanii i wydrukowana będzie w formie broszury.
Wyróżnienia - bony pieniężne o wartości po 200 zł otrzymały:

  • Julia Piwowarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4,
  • Daria Żabecka z Publicznego Gimnazjum nr 1,
  • Anna Andrzejewska z Publicznego Gimnazjum nr 2.

Kampania trwa nadal a kolejnym jej etapem będzie rozpowszechnianie broszur poprzez wręczanie ich mieszkańcom oraz dystrybucja w formie wkładki w prasie lokalnej. Taka forma przekazu pozwoli nam na dotarcie do całej społeczności naszej gminy angażując nie tylko uczniów, którzy już aktywnie włączyli się do kampanii ale także pozostałych właścicieli psów.

Jeśli chcemy mieszkać w czystym mieście, chodzić po czystych chodnikach i trawnikach, bez obawy natknięcia się na przykrą niespodziankę pamiętajmy że to nie wstyd sprzątać po swoim pupilu.

Powyżej zamieszczamy fotorelację z dotychczas podjętych działań.