Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

W miniony poniedziałek po raz kolejny pracownicy wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska prowadzili na terenie naszego miasta kampanię „Sprzątnij po swoim psie”. W akcji uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem Panią Romualdą Rucińską. Tym razem kampanię prowadzono na alejach spacerowych wzdłuż jeziora, wręczając ulotki informacyjne oraz jednorazowe zestawy higieniczne do uprzątania psich nieczystości.

Trwa kampania - Sprzątnij po swoim psie

Mieszkańców informowano również, że psie nieczystości stanowią zagrożenie epidemiologiczne - szczególnie groźne dla dzieci (np. pasożytami przewodu pokarmowego lub bakteriami chorobotwórczymi) a także zanieczyszczenia środowiska (poprzez system kanalizacji deszczowej wpływają do jezior, rzek i strumieni) a zanieczyszczone chodniki, alejki i skwery wyglądają nieestetycznie i zniechęcają do spacerów. Należy zauważyć, że mieszkańcy popierają sposób prowadzenia kampanii i chętnie przyjmują zestawy higieniczne.

W najbliższy poniedziałek (3 czerwca) kampania prowadzona będzie przy udziale uczniów Gimnazjum nr 1 na terenie osiedla Wiejska.

Joanna Krępa
z-ca kierownika wydziału GKMiOŚ