Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

 

rada spoleczna2W środę, 5 marca br, o godz. 13.00 w ratuszu, odbyło się posiedzenie sprawozdawcze Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie.

W czasie posiedzenia, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie Kazimierz Lembas, dokonał podsumowania minionego roku oraz przedstawił rozliczenie finansowe za rok 2013.

rada spoleczna1Najważniejszą rzeczą, o której wspomniał dyr. Kazimierz Lembas było oddanie w maju 2013 roku nowego skrzydła nowogardzkiego szpitala oraz zakup i otrzymanie odpowiedniego sprzętu. Obecnie w nowogardzkim szpitalu znajduje się m.in. sprzęt wysokiej klasy, który został ofiarowany przez Fundację TVN „Nie jesteś sam”, Fundację POLSAT oraz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Warto w tym miejscu nadmienić, że w czasie ostatniego spotkania szkoleniowego lekarzy z naszego województwa padły słowa, że tak nowoczesnego sprzętu, w wielu większych od szpitala nowogardzkiego placówkach szpitalnych, nie ma i mała jest szansa, że się taki sprzęt w ogóle pojawi. Niewątpliwie jest to zasługa obecnego dyrektora i lekarzy, którzy ten sprzęt „wychodzili”.

Został też przedstawiony przez dyr. Kazimierza Lembasa plan działań i dalszego rozwoju nowogardzkiego szpitala na rok 2014. Już w połowie roku jest szansa na otwarcie kolejnych poradni specjalistycznych, w tym poradni diabetologicznej, co dla mieszkańców Nowogardu jest niewątpliwie ważną informacją.

Opr./zdj. Piotr Suchy