Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

PRESS GLASS - pierwszy INWESTOR w nowogardzkiej strefie!!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zaawansowania prac na strefie ekonomicznej w Nowogardzie. Na strefie buduje się pierwsza ściągnięta przeze burmistrza Roberta Czaplę do Nowogardu fabryka - firma Press Glass. Firma już prowadzi rekrutację, a docelowo da zatrudnienie 330 osobom.

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie lipiec

Zapraszamy do galerii zdjęć z lipca

PRESS GLASS - strefa w Nowogardzie maj

Zapraszamy do galerii zdjęć z maja

Kilka minut po uroczystym otwarciu nowego budynku szpitala rozmawiam z burmistrzem Robertem Czaplą.
Lesław M. Marek:
Zapewne jest Pan szczęśliwy - obiecana w kampanii wyborczej rozbudowa nowej części szpitala zakończona, goście odchodzą, Pan ma dopiero teraz czas na refleksje.
Robert Czapla:
Faktycznie emocje powoli opadają, ale nie jest mi łatwo przejść do porządku dziennego. Wciąż myślę o tym wydarzeniu i dopiero teraz doceniam to co się kilka godzin temu wydarzyło.
Cieszę się z tego, że moje obietnice przed wyborami samorządowymi 2010 r. nie były puste - obiecałem wyborcom, że nowa bryła szpitala będzie wyremontowana i to co obiecałem zrealizowałem. Cieszę się także z tego, że największą inwestycję w historii naszej gminy wykonaliśmy wspólnie z radnymi koalicji SLD i PSL. Wiem, że było także wielu sceptyków. Teraz chyba zmienią zdanie i uwierzą, że i w Nowogardzie można wiele.
Obecnie mieszkańcy mają jeden z najlepszych szpitali w województwie zachodniopomorskim i żaden sceptyk ani krytykant tego faktu nie zmieni ani nie zakrzyczy rzeczywistości.
Nasi mieszkańcy zasługują na dostęp do profesjonalnego szpitala na miejscu.
Dziękuję za rozmowę.

Lesław M. Marek