Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowogard,

W związku z Państwa licznymi prośbami o wydłużenie czasu pracy Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, przychylamy się do Państwa potrzeb, serdecznie zapraszamy w dniu 19 grudnia 2018 r. (środa) Urząd będzie czynny w godzinach od 07:30 do 17:30.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek-wigilia) Urząd Miejski w Nowogardzie będzie nieczynny.

Burmistrz Nowogardu
Robert Czapla

Wizyta przedstawicieli z Niemiec
W środę 19.05.2010r. o godzinie 11.00 w nowogardzkim ratuszu odbyło się spotkanie władz miasta: burmistrza Kazimierza Ziemby, zastępcy Jerzego Kaczmarskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Krzywani z 3-osobową delegacją z Niemiec: kierownikiem urzędu w Züssow Eckertem Stöwhas, dyrektorem szkoły Peenetal-Schule w Gützkow Ulfem Hadrath i nauczycielem Andreą Trense. Nasza gmina współpracuje z miastem partnerskim Gützkow od 2000 roku. W ciągu 10 lat wraz ze szkołą Peenetal-Schule realizowaliśmy wiele ciekawych projektów. Szkoła jest partnerem projektu realizowanego przez Nadleśnictwo Nowogard współfinansowanego z EFRR w ramach Programu INTERREG III A "Zielona Kuźnia Płotkowo". Od lat rozwija się współpraca między naszym Gimnazjum Nr 3 a niemiecką szkołą. Cyklicznie uczniowie niemieccy biorą udział w działaniach ekologicznych podczas Ekolfilmu (również w tym roku), odbywają się też wspólne turnieje piłki ręcznej zarówno w Nowogardzie jak i w Gützkow. Nawiązała się też współpraca Strzelców Kurkowych.

W związku z tym, iż od 2006 roku nastąpiła zmiana administracyjna, urząd w Gützkow wraz z niedaleko położonym urzędem Ziethen podlegają obecnie pod urząd w Züssow. Urząd w Züssow zarządza i finansuje szkoły, w tym również szkołę w Gützkow. Ze względu na tę zmianę przedstawiciele urzędu Züssow oraz dyrektor Peenetal-Schule zwrócili się do nas, o rozważenie możliwości podpisania umowy partnerskiej z miastem Züssow. Zmiana ta jest konieczna, by nadal móc realizować i finansować projekty oraz wyjazdy. Tematem spotkania w środę było omówienie możliwości podpisania nowej umowy. W najbliższym czasie opracowany zostanie projekt umowy i uchwały, które będą przedstawione do konsultacji naszym radnym i radnym w Züssow.

Krystyna Dwornik
Wydział RLiF