Uroczystości obchodów 90-tych urodzin - Heide
W dniu 12.09.2014 r. delegacja w składzie Krzysztof Kolibski – Zastępca Burmistrza Nowogardu oraz Szymon Pilipczuk – Inspektor Wydziału RLFKiS Urzędu Miejskiego w Nowogardzie, brała udział w uroczystościach obchodów 90-tych urodzin honorowego obywatela miasta partnerskiego Heide pana Heinricha Schulza.

Pan Heinrich Schulz pełnił obowiązki Marktmeister’a od roku 1969 r. Marktmeister jest mianem urzędnika odpowiedzialnego za porządek oraz przydzielanie miejsc na rynkach w większych miastach.  Ze względu na długi staż pana Schulza został mu nadany tytuł honorowy „Alt”. Dzisiaj pan Heinrich Schulz pełni swoje obowiązki jedynie honorowo. Jest on obecny zawsze podczas ważnych uroczystości, które mają miejsce w Heide. Podczas tych uroczystości zawsze można usłyszeć potrójne uderzenie dzwonka na znak otwarcia imprezy przez Alt-Marktmeister’a.

 Podczas obchodów jubileuszowych delegacja naszej gminy wzięła udział w uroczystości nadania jednej z ulic Heide imieniem Heinricha Schulza. Następnie goście udali się do Sali koncertowej Tivioli, gdzie jubilat przyjmował liczne gratulacje i prezenty. Wśród miast partnerskich Heide – Freundenstadt i Anklam  nie mogło zabraknąć delegacji naszej gminy.  Zastępca Burmistrza Nowogardu pan Krzysztof Kolibski złożył panu Schulzowi najserdeczniejsze życzenia urodzinowe oraz pozdrowienia od mieszkańców naszej gminy, a upamiętnieniem tej chwili jest złota tabliczka   z życzeniami, którą delegat wręczył jubilatowi.

Szymon Pilipczuk
Inspektor w wydziale RLFKiS